„Przyjedź, zaparkuj i adoptuj zwierzaka”

PROFILOWW Nowym Sączu ruszyło wczoraj przyjmowanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Kwota jaką władze miasta przeznaczyły na ten cel to 3 468 500 zł; na podstawie klucza podzielona jest ona pomiędzy poszczególne osiedla. Szczegółowa lista znajduje się TUTAJ.

Na „Wólkach” jeden ze złożonych projektów nosi nazwę „Przyjedź, zaparkuj i adoptuj zwierzaka”. - Wraz z rodziną często odwiedzamy schronisko, by wspólnie wyprowadzać psiaki. Niestety wielkim minusem tego miejsca jest brak parkingu. Niedostatek ten jest szczególnie odczuwalny po opadach deszczu, ponieważ wówczas wokół placówki tworzą się ogromne kałuże, a potem błoto. W związku z tym wpadłem na pomysł, by część środków przeznaczonych na Budżet Obywatelski spożytkować na wybudowanie tam miejsc postojowych - mówi pomysłodawca, Marcin Rogowski.

- Projekt zakłada stworzenie parkingu na 30 samochodów oraz postawienie elementów małej architektury. Mam tu na myśli ławki, na których goście schroniska będą mogli odpocząć oraz kosze na śmieci, by wspólnie dbać o środowisko naturalne. Przeprowadziłem kilka rozmów na temat wniosku i za każdym razem spotkałem się z bardzo pozytywnym odbiorem, dlatego mam nadzieję, iż uda się go zrealizować - dodaje.

Przyjmowanie wniosków potrwa do końca bieżącego miesiąca, a ich weryfikacja do 31 lipca. Miesiąc później zostanie ogłoszona lista tych, które zostały rozpatrzone pozytywnie. One też będą poddane głosowaniu; rozpoczyna się ono 15 września i trwa osiem dni. Może w nim wziąć udział każda osoba zameldowana na terenie Nowego Sącza. Ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi 1 października.

- Wniosek został złożony elektronicznie i teraz nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie poczekać na werdykt komisji. Jeśli będzie on pozytywny to rozpoczniemy kampanię zachęcającą nowosądeczan do głosowania na projekt „Przyjedź, zaparkuj i adoptuj zwierzaka” - zakończył pomysłodawca.

Warto dodać, iż projekt ma własną stronę na Facebooku, gdzie można na bieżąco śledzić informacje o nim. Znaleźć ją można pod tym linkiem --> LINK.

Pin It