„…kiedy już bestia podniesie łeb państwo Szumowscy otworzą sklep…”

face mask 4986596 1920To nie żart. Takie słowa naprawdę śpiewa samozwańczy bard, „przeciwników pandemii” Ivan Komarenko.

Ivan Komarenko – muzyk, który wielkiej kariery nigdy nie zrobił, kojarzony głównie z występami w zespole Ivan i Delfin – który reprezentował Polskę w 50. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2005 roku, obecnie stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy walki z pandemią.
Tu należy doprecyzować. Walka z pandemią w wykonaniu pana Komarenki nie polega na wolontariacie, udzielaniu pomocy osobom chorym – tylko na głośnym twierdzeniu, że wirusa nie ma.

Add a comment

Czytaj więcej: „…kiedy już bestia podniesie łeb państwo...

Norka a sprawa polska

mink 934581 1280Po ostatnich wyborach prezydenckich wydawało się, że Polska scena polityczna jest tak podzielona, że na jedność można liczyć tylko w wypadku wojny. Okazało, się że polityków i Polaków, ponad wszelkim podziałami połączyła… norka

Add a comment

Czytaj więcej: Norka a sprawa polska

Zapomniany bohater

grób władysław kochański wołyń upa 4Cmentarz na Salwatorze. Niepozorny grób. Brak na nim świeżych kwiatów czy zniczy. Trudno też dostrzec niewielką, zamontowaną na płasko tabliczkę z niewiele mówiącą informacją – 27. Wołyńska Dywizja AK.

 

 

 

 

Add a comment

Czytaj więcej: Zapomniany bohater