Czy możemy jeść mięso?

Cannibalism 1571Jednym z głównym argumentów przeciwników praw zwierząt jest próba zarzucania hipokryzji osobom walczącym o ich dobrostan. Zwykle taki zarzut brzmi: „Jesz mięso? Tak. To jesteś hipokrytą mówiąc, że bronisz zwierząt”. Argument ten, jak wszystkie argumenty przeciwników praw zwierząt, jest absurdalny i świadczy tylko o ich nieznajomości tematu.

 

 

Add a comment

Czytaj więcej: Czy możemy jeść mięso?

Człowiek – to brzmi dumnie?

ludzie w parku DSC2608Kontynuując cykl felietonów o prawach natury w drugiej jego odsłonie odniosę się bezpośrednio do internetowej dyskusji z Czarną Listą Organizacji Prozwierzęcych. Nasza wymiana zdań, jaka wywiązała się przy okazji komentowania omawianego w pierwszym felietonie artykułu z „Świata Rolnika” dotyczyła pojęcia dehumanizacji.

Add a comment

Czytaj więcej: Człowiek – to brzmi dumnie? 

Prawa natury, prawa zwierząt, prawa człowieka – pierwszy z serii felietonów.

IS skansen sanok 26Od pewnego czasu obserwuję twitterowy profil redakcji  „Świat Rolnika”. Ten tytuł prasowy ściśle powiązany z magnatem polskiego przemysłu futrzarskiego – Szczepanem Wójcikiem, lubuje się w napastliwych atakach na obrońców praw zwierząt.

 

 

 

Add a comment

Czytaj więcej: Prawa natury, prawa zwierząt, prawa człowieka –...

„…kiedy już bestia podniesie łeb państwo Szumowscy otworzą sklep…”

face mask 4986596 1920To nie żart. Takie słowa naprawdę śpiewa samozwańczy bard, „przeciwników pandemii” Ivan Komarenko.

Ivan Komarenko – muzyk, który wielkiej kariery nigdy nie zrobił, kojarzony głównie z występami w zespole Ivan i Delfin – który reprezentował Polskę w 50. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2005 roku, obecnie stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy walki z pandemią.
Tu należy doprecyzować. Walka z pandemią w wykonaniu pana Komarenki nie polega na wolontariacie, udzielaniu pomocy osobom chorym – tylko na głośnym twierdzeniu, że wirusa nie ma.

Add a comment

Czytaj więcej: „…kiedy już bestia podniesie łeb państwo...

Norka a sprawa polska

mink 934581 1280Po ostatnich wyborach prezydenckich wydawało się, że Polska scena polityczna jest tak podzielona, że na jedność można liczyć tylko w wypadku wojny. Okazało, się że polityków i Polaków, ponad wszelkim podziałami połączyła… norka

Add a comment

Czytaj więcej: Norka a sprawa polska