Polski Szlak Restauracyjny (odc. 11) – Augusta Victoria – Jawor

IS IMG 5093Zwiedzając jeden z najpiękniejszy kościołów w Polsce, warto wybrać się do znajdującej się obok restauracji o inspirującej nazwie – Augusta Victoria.

 

Lokal sprawia wrażenie niepozornego zarówno zewnątrz jak i wewnątrz. W środku tygodnia w porze obiadowej było pusto. Zdecydowaliśmy się jednak zostać i muszę przyznać, że była to bardzo dobra decyzja.
Bardzo przystępne ceny w menu tylko zachęcały do konsumpcji. Niestety, znów zgodnie z polską tradycją napoje 0,2… ech…
Zamawiam nieco dietetycznie – sałatkę z kurczakiem. Miałem ochotę na lekki lunch a wyszedłem z restauracji najedzony i z trudem skończyłem swoją porcją.
Sałatka była wręcz ogromna. Gdybym dostał połowę tego co mi zaserwowano uznał bym, że to bardzo duża porcja. Wielkość nie odbiła się na jakości i nie było nadmiernego serwowania tanich składników. Wszystkie warzywa świeże, bardzo dobre pomidory a dostać dobre pomidory w Polsce nie jest sprawą łatwą. Duża ilość, bardzo smacznie przyprawionej piersi z kurczak. Wszystko to w towarzystwie znakomitego sosu.

Nie warto zrażać się niepozornym wyglądem lokalu. Liczy się to co na talerzu. Tu dają dobrze jeść! Zwiedzając Jawor i jego największą turystyczną atrakcję koniecznie odwiedźcie to miejsce.

Augusta Victoria
1 maja 10, Jawor                                                                                                                                                                                                www.augusta-victoria.com.pl

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Polski Szlak Restauracyjny (PRS) – to cykl recenzji autorstwa naszych reporterów oceniających jakość potraw serwowanych w restauracjach do których zawitali podczas swoich reporterskich wyjazdów. Możecie tu znaleźć recenzje polskich jak i zagranicznych restauracji.

Pin It