Listopadowe refleksje
Większość Polaków bezmyślnie świętuje jedenastego listopada „odzyskanie niepodległości”, zapominając, a często nie mając wiedzy, że powstanie II Rzeczypospolitej, było procesem rozłożonym na kilka lat.
> Add a comment >Patodziennikarstwo portalu o2.pl
Żenująco niskich lotów paszkwil ukazał się na portalu o2.pl. Tekst, pod którym autor nie miał odwagi nawet złożyć podpisu, atakuje gołębie miejskie, sugerując, że przyczyniły się do śmierci 2-letniego dziecka. Choć brak na to dowodów a zmarła w Australii dziewczynka była poważnie chora, portal postanowił nabić sobie wyświetleń paszkwilem na gołębie miejskie.
> Add a comment >Narodziny zła
William Golding w swojej wydanej w 1954 roku powieści – Władca Much, pokazał, jak w człowieku może rodzić się zło. Powieść Goldinga zarówno w momencie jej ukazania się, jak i dziś, gdy należy do klasyki światowej literatury, budziła ogromne kontrowersje.
> Add a comment >Gdzie Ci mężczyźni…
Joanna z Krakowa, Izabela z Pszczyny, Agnieszka z Częstochowy, Dorota z Nowego Targu… i pewnie jeszcze dziesiątki, setki mniejszych lub większych dramatów, których rodziny nie chciały naświetlić w mediach. Wszystkie wymienione kobiety łączy to, że miały problemy z ciążą, w której były. Łączy je też coś innego, niemal absolutny brak wsparcia ze strony mężczyzn.
> Add a comment >Szczere pojednanie czy ziarno nienawiści?
Tegoroczna 80-rocznica Rzezi Wołyńskiej upływa w cieniu skandali i afer związanych z upamiętnieniem ofiar ludobójstwa. Niestety, ale sporo w tym winy polskich „elit” politycznych, które nie potrafiły wykorzystać szansy na historyczne polsko-ukraińskie pojednanie, jakie mogło być jednym pozytywnym skutkiem toczonej na Ukrainie wojny.
> Add a comment >
Trybunał Cywilnej Śmierci
Prawo i Sprawiedliwość właśnie odrzuciło weto Senatu odnośnie do projektu ustawy o badaniu rosyjskich wpływów. To wielkie krok do stworzenia w Polsce, trybunał cywilnej śmierci. Organu niepodlegającego nikomu, odpowiedzialnemu tylko przed Bogiem i historią.
> Add a comment >Krakowskie Targi Hunt Expo z protestami w tle
Człowiek, który zabija nie w obronie własnej, czyni zło. Zło też podlega stopniowaniu. Człowiek, który uważa, że branie strzelby do lasu i strzelanie do bezbronnej zwierzyny jest rozrywką, sportem, w której powinny mieć jeszcze prawo uczestniczyć jego dzieci, balansuje bardzo blisko granicy. Granicy, w której celem stanie się, nie zwierzę pozaludzkie.
> Add a comment >Czytaj więcej: Krakowskie Targi Hunt Expo z protestami w tle
Żołnierze Wyklęci – bohaterowie czy bandyci?
Dziś obchodzimy dzień upamiętniania Żołnierzy Wyklętych. To nowe w kalendarzu święto od samego początku budzi wiele skrajnych emocji. Wyklęci mają zarówno swoich apologetów jak i przeciwników. Jedni i drudzy od lat przerzucają się dokumentami, faktami, ukazującymi jasne i ciemne strony ich działalności. Kim więc byli Wyklęci i czy zasługują na pamięć?
> Add a comment >