Patodziennikarstwo portalu o2.pl

unnamedŻenująco niskich lotów paszkwil ukazał się na portalu o2.pl. Tekst, pod którym autor nie miał odwagi nawet złożyć podpisu, atakuje gołębie miejskie, sugerując, że przyczyniły się do śmierci 2-letniego dziecka. Choć brak na to dowodów a zmarła w Australii dziewczynka była poważnie chora, portal postanowił nabić sobie wyświetleń paszkwilem na gołębie miejskie.

Add a comment

Czytaj więcej: Patodziennikarstwo portalu o2.pl 

Narodziny zła

Screenshot 2023 09 24 at 15 59 43 FacebookWilliam Golding w swojej wydanej w 1954 roku powieści – Władca Much, pokazał, jak w człowieku może rodzić się zło. Powieść Goldinga zarówno w momencie jej ukazania się, jak i dziś, gdy należy do klasyki światowej literatury, budziła ogromne kontrowersje.

Add a comment

Czytaj więcej: Narodziny zła

Gdzie Ci mężczyźni…

strajk kobiet 27 10 2020 7Joanna z Krakowa, Izabela z Pszczyny, Agnieszka z Częstochowy, Dorota z Nowego Targu… i pewnie jeszcze dziesiątki, setki mniejszych lub większych dramatów, których rodziny nie chciały naświetlić w mediach. Wszystkie wymienione kobiety łączy to, że miały problemy z ciążą, w której były. Łączy je też coś innego, niemal absolutny brak wsparcia ze strony mężczyzn.

Add a comment

Czytaj więcej: Gdzie Ci mężczyźni…

Szczere pojednanie czy ziarno nienawiści?

zniczDSC 3855Tegoroczna 80-rocznica Rzezi Wołyńskiej upływa w cieniu skandali i afer związanych z upamiętnieniem ofiar ludobójstwa. Niestety, ale sporo w tym winy polskich „elit” politycznych, które nie potrafiły wykorzystać szansy na historyczne polsko-ukraińskie pojednanie, jakie mogło być jednym pozytywnym skutkiem toczonej na Ukrainie wojny.

 

 

 

 

Add a comment

Czytaj więcej: Szczere pojednanie czy ziarno nienawiści?

Krakowskie Targi Hunt Expo z protestami w tle

IS 03 targi hunt expo 2023 krakow 2Człowiek, który zabija nie w obronie własnej, czyni zło. Zło też podlega stopniowaniu. Człowiek, który uważa, że branie strzelby do lasu i strzelanie do bezbronnej zwierzyny jest rozrywką, sportem, w której powinny mieć jeszcze prawo uczestniczyć jego dzieci, balansuje bardzo blisko granicy. Granicy, w której celem stanie się, nie zwierzę pozaludzkie.

Add a comment

Czytaj więcej: Krakowskie Targi Hunt Expo z protestami w tle

Żołnierze Wyklęci – bohaterowie czy bandyci?

pomnik ofiar kurasia ogieńDziś obchodzimy dzień upamiętniania Żołnierzy Wyklętych. To nowe w kalendarzu święto od samego początku budzi wiele skrajnych emocji. Wyklęci mają zarówno swoich apologetów jak i przeciwników. Jedni i drudzy od lat przerzucają się dokumentami, faktami, ukazującymi jasne i ciemne strony ich działalności. Kim więc byli Wyklęci i czy zasługują na pamięć?

Add a comment

Czytaj więcej: Żołnierze Wyklęci – bohaterowie czy bandyci?

Czas na zmiany

senatSenat Rzeczypospolitej Polskiej, 3 października organizuje II Kongres Praw Zwierząt. Przewodnim tematem będzie podsumowanie 25 lat obowiązywania w Polsce ustawy o ochronie zwierząt.
W grafice informującej o wydarzeniu znajduje się też pytanie: Czas na zmiany?
Odpowiedź brzmi – tak. Dobrze, że taka ustawa jest, gorzej, że zawiera wiele luk i nie gwarantuje ochrony zwierząt, o czym świadczą niemal codzienne doniesienia medialne.

Add a comment

Czytaj więcej: Czas na zmiany 

Odwiedziło nas

DziśDziś338
WczorajWczoraj915
Ten TydzieńTen Tydzień2359
Ten MiesiącTen Miesiąc19114
W SUMIEW SUMIE1097235

REDAKCJA