Zapomniany bohater

grób władysław kochański wołyń upa 4Cmentarz na Salwatorze. Niepozorny grób. Brak na nim świeżych kwiatów czy zniczy. Trudno też dostrzec niewielką, zamontowaną na płasko tabliczkę z niewiele mówiącą informacją – 27. Wołyńska Dywizja AK.

 

 

 

 

Add a comment

Czytaj więcej: Zapomniany bohater 

Idziemy zburzyć ścianę (video)

IS DSC 6727Dziś w Krakowie odbyło się spotkanie z Szymonem Hołownią w ramach cyklu Rozmowy Polaków. Sala mieszcząca kilkaset miejsc wypełniła się po brzegi osobami chcącymi usłyszeć jaki plan działania ma kandydat na kandydata na prezydenta Polski.

Na spotkaniu zebrano również kilka kartonów koców, czapek, skarpet i rękawiczek, które po zakończeniu spotkania Wolontariusze zawieźli do ośrodka pomocy bezdomnym  - „Dzieła Pomocy św. o. Pio” w Krakowie.

Add a comment

Czytaj więcej: Idziemy zburzyć ścianę (video)

Hołownia prezydentem?

shWczoraj w Niepołomickim Laboratorium Aktywności Społecznej, przy ul. Bocheńskiej 26 odbyło się spotkanie ze znanym dziennikarzem, publicystą i pisarzem - Szymonem Hołownią. Ta wyjątkowa postać przyciągnęła na spotkanie wiele osób, chcących go posłuchać i porozmawiać z nim. Dyrektor Biblioteki Publicznej w Niepołomicach im. Tadeusza Biernata - Joanna Lebiest przywitała gościa w imieniu swoim oraz Pawła Pawłowskiego Prezesa Fundacji Lepsze Niepołomice, którzy wspólnie byli organizatorami tego wydarzenia. Rozmowę z Szymonem Hołownią poprowadził dziennikarz Andrzej Kurdziel.

Prowadzący rozpoczął rozmowę z gościem od pytania o Afrykę. Dlaczego akurat tam zdecydował się na niesienie pomocy. Szymon Hołownia od razu wyjaśnił, że Afryka to nie jest inny świat. Jest różny, ale nie inny. Mieszkają w nim tacy sami ludzie jak w Polsce czy w innym europejskim kraju, którzy chcą godnie żyć, mieć pracę, opiekę medyczną, móc edukować swoje dzieci. „Wszyscy jesteśmy jednością, wszyscy jesteśmy z tej samej gliny” – podkreślił Hołownia. Cytując Papieża Franciszka, Hołownia powiedział „Jedność to nie jest jednolitość. Jedność to pojednana różnorodność”.

Add a comment

Czytaj więcej: Hołownia prezydentem?