Idziemy zburzyć ścianę (video)

IS DSC 6727Dziś w Krakowie odbyło się spotkanie z Szymonem Hołownią w ramach cyklu Rozmowy Polaków. Sala mieszcząca kilkaset miejsc wypełniła się po brzegi osobami chcącymi usłyszeć jaki plan działania ma kandydat na kandydata na prezydenta Polski.

Na spotkaniu zebrano również kilka kartonów koców, czapek, skarpet i rękawiczek, które po zakończeniu spotkania Wolontariusze zawieźli do ośrodka pomocy bezdomnym  - „Dzieła Pomocy św. o. Pio” w Krakowie.

Add a comment

Czytaj więcej: Idziemy zburzyć ścianę (video)

Hołownia prezydentem?

shWczoraj w Niepołomickim Laboratorium Aktywności Społecznej, przy ul. Bocheńskiej 26 odbyło się spotkanie ze znanym dziennikarzem, publicystą i pisarzem - Szymonem Hołownią. Ta wyjątkowa postać przyciągnęła na spotkanie wiele osób, chcących go posłuchać i porozmawiać z nim. Dyrektor Biblioteki Publicznej w Niepołomicach im. Tadeusza Biernata - Joanna Lebiest przywitała gościa w imieniu swoim oraz Pawła Pawłowskiego Prezesa Fundacji Lepsze Niepołomice, którzy wspólnie byli organizatorami tego wydarzenia. Rozmowę z Szymonem Hołownią poprowadził dziennikarz Andrzej Kurdziel.

Prowadzący rozpoczął rozmowę z gościem od pytania o Afrykę. Dlaczego akurat tam zdecydował się na niesienie pomocy. Szymon Hołownia od razu wyjaśnił, że Afryka to nie jest inny świat. Jest różny, ale nie inny. Mieszkają w nim tacy sami ludzie jak w Polsce czy w innym europejskim kraju, którzy chcą godnie żyć, mieć pracę, opiekę medyczną, móc edukować swoje dzieci. „Wszyscy jesteśmy jednością, wszyscy jesteśmy z tej samej gliny” – podkreślił Hołownia. Cytując Papieża Franciszka, Hołownia powiedział „Jedność to nie jest jednolitość. Jedność to pojednana różnorodność”.

Add a comment

Czytaj więcej: Hołownia prezydentem?

Milczący Krzyż

3d9Od kilku lat w Niepołomicach corocznie odbywa się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wiedzie ona głównie poprzez ciemne ścieżki Puszczy Niepołomickiej. Nieodmiennie było i wczoraj, kiedy wyruszyliśmy po raz kolejny na nocną wędrówkę, jedyną taką w roku. Nieodzownym elementem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej stał się deszcz i chłód. Tak było i w tym roku.

Niemniej jednak trudne warunki atmosferyczne nie odstraszyły uczestników, którzy licznie zgromadzili się w Kościele pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach, gdzie Mszą Świętą o godzinie 19.00 rozpoczęła się tegoroczna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Każdy uczestnik zaopatrzony w ubranie przeciwdeszczowe, latarkę, termos z gorącą kawą, a przede wszystkim w wystrugany z drewna krzyż, wyruszył w trasę.

Add a comment

Czytaj więcej: Milczący Krzyż

Rzeź niewiniątek

Masowe moIS DSC1991rdowanie dzików, jakie planuje obecny rząd natrafił na opór społeczny jakiego nikt by się chyba nie spodziewał. Prawie 700 przedstawicieli świata nauki, ekspertów mających wiedzę i kompetencję na temat ochrony przyrody, podpisało się pod listem przeciwko planowanej rzezi. W telewizji Paweł Kukiz, planowy mord ciężarnych loch, porównał do zbrodni wołyńskiej. Podczas przemówienia na wiecu, nerwy puściły byłemu posłowi Andrzejowi Rozenkowi, głosów obrońców zwierząt nie ma nawet co liczyć, ich stanowisko było jasne od początku. Zaskakujące dla wszystkich stanowisko zabrali myśliwi, którzy zapowiedzieli, że wbrew sugestiom władzy i pomimo kuszenia ich sporymi kwotami pieniędzy, strzelać do ciężarnych loch nie będą!

Add a comment

Czytaj więcej: Rzeź niewiniątek