Jak KTOŚ w Krakowie buduje ośrodek dla zwierząt.

4Jadąc na spotkanie informacyjne na temat budowy Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Krakowie, długo zastanawiałem się, kto wpadł na pomysł, aby to spotkanie odbyło się w Tyńcu.
Do Tyńca, który znajduje się na peryferiach Krakowa, dotarłem z pół godzinnym opóźnieniem. Wchodząc na salę, doznałem lekkiego szoku – aż tylu ludzi w Krakowie interesuje się tematyką leczenia dzikich zwierząt?

Add a comment

Czytaj więcej: Jak KTOŚ w Krakowie buduje ośrodek dla  zwierząt.

Jak porządkować swój ogród aby nie szkodzić przyrodzie.

1 motyl na mleczuNadeszła długo wyczekiwana wiosna. Zazieleniły się nasze ogrody a wkoło słychać śpiew ptaków. Niestety w Polsce dalej pokutuje moda na zamienianie ogrodów w piłkarskie murawy. Jeżeli nie chcemy szkodzić przyrodzie, powinniśmy radykalnie ograniczyć częstotliwość koszenia traw. Dodatkowo możemy pomóc naturze stosując się do prostych zasad.

Add a comment

Czytaj więcej: Jak porządkować swój ogród aby nie szkodzić...

Śmierć łabędzi w Świeciu

1 268763971 611209156760417 1060202719637450008 nBardzo przykrą historię przeżyła pani Karolina, która zainteresowała się losem dziwnie zachowującego się łabędzia z jeziora Duży Blankusz w Świeciu. Ptak sprawiał wrażenie chorego, pani Karolina postanowiła wezwać pomoc. Łabędzie w Polsce są pod ochroną prawną, niestety pomimo usilnych starań pani Karoliny –  okazało się, że wezwanie pomocy nie jest takie proste.

Add a comment

Czytaj więcej: Śmierć łabędzi w Świeciu

Jesienny kiermasz na rzecz dzikich zwierząt – „Sowy – tajemnicze ptaki nocy”

Screenshot 2021 10 17 at 11 20 56 FacebookJesień przyszła, nie ma na to rady... Zwierzęta przygotowują się do zimy, a my w Ośrodku przygotowujemy się do przyjęcia jeżowych maluchów z tzw. późnych miotów. Są zbyt małe, aby przetrwały zimę (hibernowały). Mamy już kilka takich maluchów (a pewnie będzie więcej), które zostaną z nami aż do wiosny. I głównie na potrzeby tych zimujących u nas jeży (karma, ściółka) będą przeznaczone środki z obecnego kiermaszu. A sowy? Sowy też są. Obecnie w Ośrodku mamy pod opieką cztery sowy.

Add a comment

Czytaj więcej: Jesienny kiermasz na rzecz dzikich zwierząt –...

Media znów fałszywie informują o wilkach

wolf 2106894 640Mamy kolejną burzę medialną odnośnie wilków. Znów pojawiły się news z którego wynika, że wilk prawie zagryzł człowieka. A jak wiadomo prawie robi różnicę.
Rzekomy atak wilka miał mieć miejsce gminie Kłoczew (województwo lubelskie). O „ataku” na mieszkańca Starego Zadybia informowały między innymi bulwarowe "Fakt" i "Super Express" oraz znany z anty zwierzęcych tekstów "Świat Rolnika"

Add a comment

Czytaj więcej: Media znów fałszywie informują o wilkach

Odwiedziło nas

DziśDziś279
WczorajWczoraj664
Ten TydzieńTen Tydzień2926
Ten MiesiącTen Miesiąc7963
W SUMIEW SUMIE597698

REDAKCJA