Śmierć łabędzi w Świeciu

1 268763971 611209156760417 1060202719637450008 nBardzo przykrą historię przeżyła pani Karolina, która zainteresowała się losem dziwnie zachowującego się łabędzia z jeziora Duży Blankusz w Świeciu. Ptak sprawiał wrażenie chorego, pani Karolina postanowiła wezwać pomoc. Łabędzie w Polsce są pod ochroną prawną, niestety pomimo usilnych starań pani Karoliny –  okazało się, że wezwanie pomocy nie jest takie proste.

Add a comment

Czytaj więcej: Śmierć łabędzi w Świeciu

Jesienny kiermasz na rzecz dzikich zwierząt – „Sowy – tajemnicze ptaki nocy”

Screenshot 2021 10 17 at 11 20 56 FacebookJesień przyszła, nie ma na to rady... Zwierzęta przygotowują się do zimy, a my w Ośrodku przygotowujemy się do przyjęcia jeżowych maluchów z tzw. późnych miotów. Są zbyt małe, aby przetrwały zimę (hibernowały). Mamy już kilka takich maluchów (a pewnie będzie więcej), które zostaną z nami aż do wiosny. I głównie na potrzeby tych zimujących u nas jeży (karma, ściółka) będą przeznaczone środki z obecnego kiermaszu. A sowy? Sowy też są. Obecnie w Ośrodku mamy pod opieką cztery sowy.

Add a comment

Czytaj więcej: Jesienny kiermasz na rzecz dzikich zwierząt –...

Media znów fałszywie informują o wilkach

wolf 2106894 640Mamy kolejną burzę medialną odnośnie wilków. Znów pojawiły się news z którego wynika, że wilk prawie zagryzł człowieka. A jak wiadomo prawie robi różnicę.
Rzekomy atak wilka miał mieć miejsce gminie Kłoczew (województwo lubelskie). O „ataku” na mieszkańca Starego Zadybia informowały między innymi bulwarowe "Fakt" i "Super Express" oraz znany z anty zwierzęcych tekstów "Świat Rolnika"

Add a comment

Czytaj więcej: Media znów fałszywie informują o wilkach

List otwarty do polskich mediów w sprawie rzetelnego przekazywania informacji na temat wilków

wolf 1336229 1920Ostatnio w wielu mediach pojawiają się newsy o kontaktach ludzi z wilkami. Niestety, cześto są to artykuły nastawione na tanią sensację, którym brakuje rzetelnych informacji. Dziś publikujemy list otwarty do mediów, jaki wystosowały organizacje zajmujące się ochroną środowiska naturalnego. 

 

 

 

 

 

Add a comment

Czytaj więcej: List otwarty do polskich mediów w sprawie...