Manipulacje pet biznesu – wynik dziennikarskiego śledztwa.

11O tym, że osoba ukrywająca się za nickiem Czarna Lista Pro (Czarna Lista Organizacji Prozwierzęcych), manipuluje faktami, wiedzieliśmy od dawna. Teraz przedstawiamy dowód na stosowaną przez niego manipulację.

Na twitterowym profilu Czarna Lista Pro pojawiło się nagranie z interwencji Policji. W tym opublikowanym 14 marca filmie widzimy policję, która siłą odbiera psa z rąk kobiety.CLP – nagranie opatrzyła komentarzem Nagranie z odzyskiwania przez policję skradzionego psa. Na pohybel złodziejom. Ciekawostka: aktywistka od której psa odzyskano właśnie wpisała go w bazę chipów @SAFE_ANIMALjako swojego. Cyrk na kółkach. (podkreślenie autor)

Postanowiłem zbadać tę sprawę i okazało się, że Czarna Lista Pro – KŁAMIE.

Nie było żadnej kradzieży psa!

Add a comment

Czytaj więcej: Manipulacje pet biznesu – wynik dziennikarskiego...

Ważny głos Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie ratowania zwierząt

paragraph g5a872b0fc 640W ustawie o ochronie zwierząt, jest jeden zapis, który spędza sen z powiek wszystkim przedstawicielom pet biznesu. Oprawcy pewnie i tak przepisami prawa się nie przejmują (o ile w ogóle je znają),za to pet biznes, zarabiający na hodowli często grube miliony, stara się jak może zohydzić działalność organizacji pro zwierzęcych.

Add a comment

Czytaj więcej: Ważny głos Rzecznika Praw Obywatelskich w...

Prawdy i mity na temat gołębi miejskich

IS 5 marmurekDSC 3807Gołębie miejskie budzą skrajne emocje. Na ich temat pokutuje wiele mitów. Czy gołębie przenoszą choroby? Czy mogą jeść chleb? Jak dbać o dobrostan gołębi zachowując jednocześnie estetykę otoczenia? I wreszcie jaką ważną terapeutyczną rolę pełnią gołębie miejskie. O to zapytałem, założycielowi Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego, ekologa i etologa – dr. Kazimierza Walasza.

Add a comment

Czytaj więcej: Prawdy i mity na temat gołębi miejskich 

Pomagaj ptakom przetrwać zimę!

319313753 2353667158114908 7302060337379957258 nKrakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą w zimowym dokarmianiu ptaków.

KOMUNIKAT KTOZ:

Szukamy krakowskich szkół, przedszkoli, klubów osiedlowych i tym podobnych placówek, które pomogą nam dokarmiać ptaki w sezonie zimowym.
Przy tak ogromniej liczbie zgłaszanych interwencji, jesteśmy zmuszeni poprosić Was o wsparcie.
Ziarno zakupimy my, a do chętnych dostarczy je Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, który postanowił włączyć się w akcję dokarmiania 

    .
Wszystkie placówki, które chcą pomóc, prosimy o kontakt z biurem KTOZ :
12 421-26-85, 12 429-43-61
lub w wiadomości prywatnej (przez facebook)

Add a comment

Czytaj więcej: Pomagaj ptakom przetrwać zimę!

Odwiedziło nas

DziśDziś331
WczorajWczoraj915
Ten TydzieńTen Tydzień2352
Ten MiesiącTen Miesiąc19107
W SUMIEW SUMIE1097228

REDAKCJA