Kliczko niczym Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Tadeusz Dolega MostowiczJest mistrzem świata w boksie, ma fortunę, mógłby bezpiecznie uciec do każdego kraju na świecie. Ubrał jednak mundur i poszedł na barykadę. Polska też ma takiego bohatera! Tadeusz Dołęga-Mostowicz. Jeden z najlepszych polskich pisarzy, autor min. Kariery Nikodema Dyzmy, również mógł bezpiecznie ewakuować się podczas Kampanii Wrześniowej.

Add a comment

Czytaj więcej: Kliczko niczym Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Bunkry z okresu wojny domowej w hiszpańskim Nules

3d img 6207Bunkry Nules to grupa czterech fortyfikacji zlokalizowanych w mieście Nules w Castellón  zbudowana przez rebeliantów podczas hiszpańskiej wojny domowej. Powstały po niepowodzeniu tak zwanej „Ofensywy Lewantu” Armii Franco, a front Lewantu ustabilizował się do końca konfliktu.

Add a comment

Czytaj więcej: Bunkry z okresu wojny domowej w hiszpańskim Nules

Schron kolejowy Hitlera

IS 2 tunel schronowy stępina 11Na granicy wsi Stępina i Cieszyna w województwie podkarpackim znajduje się jeden z największy na świecie schronów kolejowych z czasów II Wojny Światowej. Wybudowany przez Organizację Todt obiekt jest u dostępny do zwiedzania i pełni dziś rolę atrakcji turystycznej.

Add a comment

Czytaj więcej: Schron kolejowy Hitlera

Mogiła Wandy i porachunki archeologów

Screenshot 2021 02 16 NowohucianieW 1917 roku Marian Wawrzeniecki – nakładem własnym – wydał broszurkę o złożonym tytule: ”Porachunki z powodu odkryć archeologicznych przy Mogile Wandy we wsi Mogiła pod Krakowem”.
Lektura tych kilkunastu stron dostarcza sporej dawki humoru, obnażając stosunki panujące w świecie archeologów w początku XX wieku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Add a comment

Czytaj więcej: Mogiła Wandy i porachunki archeologów

Odwiedziło nas

DziśDziś1
WczorajWczoraj663
Ten TydzieńTen Tydzień1538
Ten MiesiącTen Miesiąc16853
W SUMIEW SUMIE759692

REDAKCJA