PSR: (odc. 12) - Szyprówka Chata Pod Sową – Sokolec

NaIMG 5127sz pobyt w Górach Sowich, nie mógł oczywiście odbyć się bez wizyty w lokalnych restauracjach. Pierwszego dnia trafiamy do Szyprówki i na tym kończymy odkrywanie lokalnych jadłodajni.

 

W naszym pensjonacie pytamy, w której restauracji zjemy coś dobrego. Odpowiedź jest jednoznaczna. Koniecznie muszą panowie jechać do Chaty Pod Sową – słyszymy w odpowiedzi.

Lokal położony jest w bardzo malowniczym zakątku Gór Sowich. Spożywający w restauracyjnym ogródku mogą podziwiać przepiękne krajobrazy tej części Dolnego Śląska. Jednak to nie cudne widoki skłoniły nas do wizyty w tym miejscu.

Skromna karta to podstawa dobrego lokalu.
Tam gdzie możesz zjeść „wszystko” najczęściej nie zjesz niczego dobrego. Tam gdzie szef kuchni stawia na kilka dań, możesz liczyć, że są one zrobione w bardzo dobry sposób.
To co trafiło na nasze stoły przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Ilość a przede wszystkim jakość tego co znalazło się na naszych talerzach, zasługuje na najwyższe uznanie.  Zwłaszcza, że ceny potraw mieściły się w przedziale 20-30zł! Dania jakie zaserwowała nam kuchnia zasmakowały nam do tego stopnia, że zrezygnowaliśmy z odkrywania innych lokali gastronomicznych a to na wyjazdach zdarza nam się bardzo rzadko.
Osobiście polecam wyśmienity gulasz w chlebie. Nie tylko gulasz, ale również i chlebek jest najwyższej jakości.
Bardzo duży wybór piw i miła obsługa przy barze, zadowoli każdego miłośnika złotego trunku. Ja zadowolony byłem głównie z tego, że mogłem kupić półlitrowy napój gazowanych w normalnej cenie a nie „typowo polskie” 0,2.

Koledzy z redakcji potwierdzają moją opinię, że była to jedna z najlepszych restauracji w Polsce do jakiej zawitaliśmy. Olo czyli redakcyjny specjalista od żurków, ten serwowany w Chacie Pod Sową ocenił jako bardzo dobry.

Zdecydowanie jest to miejsce, które warto odwiedzić będąc w okolicy.

Szyprówka Chata Pod Sową
SOKOLEC 32
57-450 Sokolec                                                                                                                                                                                        https://www.szyprowka.pl/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Polski Szlak Restauracyjny (PRS) – to cykl recenzji autorstwa naszych reporterów oceniających jakość potraw serwowanych w restauracjach do których zawitali podczas swoich reporterskich wyjazdów. Możecie tu znaleźć recenzje polskich jak i zagranicznych restauracji.

Pin It

Odwiedziło nas

DziśDziś617
WczorajWczoraj475
Ten TydzieńTen Tydzień3254
Ten MiesiącTen Miesiąc10557
W SUMIEW SUMIE553235

REDAKCJA