PSR: (odc. 14) Gęsie Sprawki – Chełm

IS IMG 6686

Kolejny raz podczas naszych podróży, trafiamy do restauracji która przeszła Kuchenne Rewolucje – Magdy Gessler.

Najbardziej znana polska restauratorka, po raz kolejny udowodniła, że popularny telewizyjny program nie jest naciąganym show a pani Magda zna się na gotowaniu.
Każda z restauracji, która przeszła rewolucje i do której miałem okazję zawitać, zasługuje na pochwałę. Nie inaczej było w Chełmie, gdzie odwiedziliśmy Gęsie Sprawki.
Głodni po całym dniu spędzonym na relacjonowaniu piłkarskich spotkań, postanawiamy zafundować sobie prawdziwą ucztą.
Pierwsze co trafia na nasz stół, to litrowy dzbanek coli i szklanki pełne lodu. Dzbanek opróżniamy w ekspresowym tempie i nim pojawiają się przystawki zamawiamy kolejny. Cena dzbanka jak na restaurację bardzo przyjemna (12 zł).
Przystawki miały zaspokoić nieco nasz pierwszy głód, ale to co pojawiło się na naszych talerzach a zwłaszcza ilość tego co się pojawiło, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! W niejednej restauracji danie główne jest mniejsze niż przystawka w Gęsich Sprawkach.
Zamówiłem śledzia w sosie tatarskim i liczyłem na jeden filet z śledzia, odrobinę pieczywa i trochę sosu. Dostałem cztery! duże kawałki śledzia w sosie i kosz pieczywa. Koledzy, którzy zamówili odpowiednio – Chrust z piersi kurczaka i Krewetki tygrysie, również byli pod wrażenie wielkości swojej porcji. O jakości i smaku potrwa wystarczy napisać jedno słowo – REWELACJA!
Z zup do oceny trafiły, barszcze czerwony, który zjadłem ze smakiem a Olo tradycyjnie sprawdzał jakość żurku i jako miłośnik tej zupy, którą je przy każdej możliwej okazji, tym razem nie dopatrzył się żadnych mankamentów.
Po tym moglibyśmy już opuścić lokal ale trzeba było jeszcze zjeść zamówione dania główne.
Ja tradycyjnie postawiłem na kotlet devolaille – znakomity, pozostałe dania Sakwa zbójnicka i pierś z indyka, również dostały najwyższe noty.

Lokal mieści się w podziemiu kamiennicy. Bardzo przyjemny wystrój, fachowa miła obsługa, najwyższej jakości potrawy. Ceny biorąc pod uwagę jakość dań i wielkość porcji, należy uznać za bardzo przystępne.
Każdemu, kto zawita do Chełma, zdecydowanie polecamy posilić się w tej restauracji.

Gęsie Sprawki
ul. Lubelska 27
22-100 Chełm                                                                                                                                                                                                  www.gesia.pl/

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Polski Szlak Restauracyjny (PRS) – to cykl recenzji autorstwa naszych reporterów oceniających jakość potraw serwowanych w restauracjach do których zawitali podczas swoich reporterskich wyjazdów. Możecie tu znaleźć recenzje polskich jak i zagranicznych restauracji.

Pin It

Odwiedziło nas

DziśDziś809
WczorajWczoraj851
Ten TydzieńTen Tydzień4468
Ten MiesiącTen Miesiąc2846
W SUMIEW SUMIE722864

REDAKCJA