PSR (odc. 15) Ceska Pivnica – Lublin

IS IMG 2354Była to moja druga wizyta w tym lokalu. Pierwszy raz zawitałem do niego w 2013 roku i wtedy byłem zachwycony jakością serwowanych tam potraw. Powrót po latach nie zapisze się jednak tak dobrze w mojej pamięci.

 

Zawitaliśmy do lokalu za moją namową. Przed wyjazdem sprawdziłem w Internecie czy restauracja dalej funkcjonuje. Okazało się, że tak. Jednak opinie jakie zbiera w ostatnim czasie, wskazywały na znaczny spadek formy.
Już na dzień dobry, mogliśmy się przekonać, że lokal działa nie tak jak należy. Bo jak może zabraknąć butelki półlitrowej coli w sobotę o 14? Widać może. Po informacji kelnerki o braku zamówionych przez nas napojów i sugestii, że możemy otrzymać 2 mniejsze, udało się dostać je w cenie półlitrowych. Choć cena ta była zgodą na moje pytanie a sugestia z strony obsługi.

Ważniejsze jednak niż cola w czeskiej restauracji, gdzie pewnie i tak większość klientów zamawia piwo, było dla nas to co zjemy. Bardzo lubię czeską kuchnię, wielokrotnie miałem okazję spożywać ją w oryginalnym wydaniu, więc wiem dobrze jak powinna ona smakować.
Otwarcie menu i brak sztandarowej czeskiej zakąski – utopenców – w przystawkach, spowodował zapalenie się czerwonej lampki, że z menu jest coś nie ten tego…

Ostatecznie zamawiam gulasz z knedlikami w czesko brzmiącej nazwie. Na talerzu dostałem bardzo dużą porcję gulaszu, knedliów i kiszonej kapusty. Nie mogę narzekać na jakość (a tym bardziej na ilość) – tyle tylko, że ten gulasz nie miał nic wspólnego z czeskim gulaszem. Solidna porcja całkiem dobrego gulaszu na polską nutę. Knedliki bez większego zarzutu, choć podejrzewam, że raczej odgrzewana mrożonka niż robione na miejscu. Bardzo dobrze zrobiona kiszona kapusta.

IS IMG 2396

Olo zamówił w menu coś co ostatecznie okazało się kawałkiem piersi z kurczaka, frytkami i zestawem surówek a wszystko to poprzedził jeszcze zupą czosnkową. W jego opinii zupa trochę za ostra. Drugie danie zrobione poprawnie.

IS IMG 2397

Podsumowując. Można tu zjeść i to nieźle. Dużą porcję, odpowiednią do swojej ceny. Ale nazwa „czeska” kuchnia jest tylko na szyldzie. Nie znajdziemy jej na talerzu.

CESKA PIVNICA - CZESKA PIWNICA
ul. Grodzka 28, Lublin
http://ceskapivnica.pl/

--------------------------------------------------

Polski Szlak Restauracyjny (PRS) – to cykl recenzji autorstwa naszych reporterów oceniających jakość potraw serwowanych w restauracjach do których zawitali podczas swoich reporterskich wyjazdów. Możecie tu znaleźć recenzje polskich jak i zagranicznych restauracji.

Pin It

Odwiedziło nas

DziśDziś583
WczorajWczoraj475
Ten TydzieńTen Tydzień3220
Ten MiesiącTen Miesiąc10523
W SUMIEW SUMIE553201

REDAKCJA