PSR (odc. 16) Strefa Dobrego Smaku – Staszów

IS strefa dobrego smakuJest takie stare porzekadło, że największych odkryć dokonuje się przez przypadek. Okazuje się, że dotyczy to również kulinariów.

 


Wyjazd do Staszowa był planowany. Choć w zasadzie, był to tylko przystanek na znacznie dłuższej trasie. Uznajmy, że skoro i tak będziemy w tym mieście, warto by zapoznać się z jego kulinarną ofertą. Nie liczymy na zbyt wiele…
Trafiamy w Internecie  na ofertę lokalu o zachęcającej nazwie – Strefa Dobrego Smaku. Ryzyk-fizyk, idziemy. Coś zjeść trzeba.

Decyduję się na wybór dania, które w menu figuruje pod nazwą Zestaw Obiadowy Królewski. Tu wyjątkowo zrobię coś czego do tej pory nie robiłem a więc skopiuję z menu dokładny opis dania:
(Marynowany stek z karkówki w idealnie skomponowanej mieszance przypraw, smażony na maśle klarowanym, podawany z mixem świeżych warzyw, frytkami, ryżem lub ziemniaczanymi łódeczkami, a także smacznymi sosami.)

Podobne regułki występują niemal w każdej karcie, natomiast ozdobniki typu, „świeże” „smaczne” są często tylko słowami wydrukowanymi na papierze.
To co dostałem w tym lokalu w cenie raptem 19 złotych!  – powala z nóg! Lepszej karkówki w życiu nie jadłem! Nie sądziłem nawet, że można zrobić tak smaczną i kruchą, dosłownie rozpływającą się w ustach karkówkę. Bardzo dobre jakościowo frytki, warzywa naprawdę były świeże a sosy smaczne.

Lokal niepozorny w środku osiedla, ceny bardzo przystępne. Podobnie jak ceny napojów.
Jedyny minus lokalu jest taki, że nie dowożą zamówień do Nowej Huty, ale jak tylko będziemy w okolicy zajrzymy na pewno!

Olo jadł kebaba, które również ocenił bardzo pozytywnie

Strefa Dobrego Smaku
Wschodnia 9, 28-200 Staszów                                                                                                                                                        http://www.strefadobregosmaku.com/home/pizza/

 

Polski Szlak Restauracyjny (PSR) – to cykl recenzji autorstwa naszych reporterów oceniających jakość potraw serwowanych w restauracjach do których zawitali podczas swoich reporterskich wyjazdów. Możecie tu znaleźć recenzje polskich jak i zagranicznych restauracji.

Pin It

Odwiedziło nas

DziśDziś7
WczorajWczoraj828
Ten TydzieńTen Tydzień4494
Ten MiesiącTen Miesiąc2872
W SUMIEW SUMIE722890

REDAKCJA