PSR (odc. 17) Hotel Zameczek – Książ Wielki

IS IMG 2496Przy głównej drodze wiodącej z Krakowa do Kielc, mniej więcej w połowie trasy znajduje się miejscowość Książ Wielki.


W czasach swojej świetlności przypadającej na okres średniowiecza, Książ Wielki był miastem. Dziś jest to wieś gminna przez którą przebieg wspomniana droga. Przy niej znajduje się hotel Zameczek nawiązujący swym wyglądem do znajdującego się w Książu – Pałacu Mirów.
Nie dane nam było skorzystać z usług hotelarskich, ale za to postanowiliśmy w trakcie jednego z naszych wyjazdów, zakosztować serwowanej w hotelu kuchni. I jak się okazało była to bardzo dobra decyzja.

Decydujemy się na golonkę (ja) i pierogi (Olo).
Zrobić dobrą golonkę z pieca jest dużą sztuką, która do perfekcji opanował miejscowy szef kuchni. Danie jest bardzo dobre, zdecydowanie do polecenia dla wszystkich miłośników golonek.
Pierogi również zyskały uznanie w kubkach smakowych Ola.

Wiadomo że za jakość się płaci a nie jest to bar szybkiej obsługi, więc osobom szukającym tańszego obiadu na trasie polecamy inne lokale. Jeżeli jednak chcecie zrobić sobie dłuższą przerwę w podróży i mieć gwarancję, że zjecie coś naprawdę dobrego, zdecydowanie polecamy restaurację w Hotelu Zameczek

HOTEL ZAMECZEK
32-210 Książ Wielki, ul. Warszawska 13                                                                                                                                    https://www.hotelzameczek.pl/restauracja/

IS IMG 2493

 

Pin It

Odwiedziło nas

DziśDziś806
WczorajWczoraj851
Ten TydzieńTen Tydzień4465
Ten MiesiącTen Miesiąc2843
W SUMIEW SUMIE722861

REDAKCJA