Mistrzostwa Europy Szkół w szachach odbyły się w Krakowie

szachyPrzez tydzień w Krakowie rozgrywane były Mistrzostwa Europy Szkół w szachach, w których wystartowało 350 zawodniczek i zawodników z 18 państw. Bardzo dobrze wypadli szachiści z Małopolski, dla których była to najważniejsza impreza w tym roku.
W kategorii U-17 dziewcząt piąte miejsce zajęła Weronika Łęczek z Trzebini, w gronie n15-latków szósty był Andrzej Kulesza z Wisły Kraków, a ósmy Tomasz Musiał z Chrzanowa. Magdalena Budkiewicz ze Staniątek uplasowała się na szóstej pozycji w gronie, a jej klubowy partner Filip Wnęk był siódmy w kategorii U-13. Wród 11-latków drugą pozycję zajął Hubert Meers z Trzebini, podobnie jak Alessia Natoli z Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego, której trenerm jest prezes Małopolskiego Związku Szachowego Jan Kusina. Miesca w czoowce zajmowali ponadto Milena Gładysek z Trzebini, która była siódma w kategorii U-7 oraz Klaudia Bar z Krakowskieg Klubu Szachistów, ósma w gronie 11-latek.