Amazonia Płonie!

IS DSC9776W piątkowe popołudnie Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Krakowie, zorganizował protest odnośnie pożarów w Amazonii

 

Płoną płuca naszego jedynego domu, płonie puszcza Amazońska. Media w tej sprawie milczą, a na pewno nie poświęcają jej tyle uwagi ile wymaga powaga sytuacji. Politycy nie reagują. Nie możemy przyzwalać na takie traktowanie naszej Matki Ziemi. – takie przesłanie na swoim fejsbukowym profilu zamieściła aktywiści Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

W piątek po południu, ponad sto osób zebrało się na krakowskim rynku, aby wyrazić swój głos oburzenia wobec braku działań wobec trawiących amazońską puszczę pożarów.
Brak zdecydowanych działań rządu Brazylii, brak zdecydowanej opinii świata, brak rzetelnego przekazu w polskich mediach – to wszystko oburza młodych ludzi, chcących walczyć o przyszłość planety.

Jak zgodnie twierdzą środowiska naukowe, tegoroczne, ogromne w swojej skali pożary w Amazonii i na Syberii, znacznie przyspieszą zmiany klimatyczne, których skutki odczuwać będzie cała planeta.

Dariusz Grochal

Pin It