Marek Rymuszko nie żyje

W wieku 71 lat, swój zcandle 3788818 1280iemski żywot zakończył Marek Rymuszko. Współtwórca i wieloletni redaktor naczelny miesięcznika Nieznany Świat.

 

Marek Rymuszko urodził się 1948 roku w Warszawie. W latach 70 ukończył studia wyższe na kierunkach prawo i dziennikarstwo. Był niezwykle cenionym polskim dziennikarzem, laureatem kilkudziesięciu nagród w konkursach reporterskich.

Prawdziwą pasją Marka Rymuszki było jednak odkrywanie tego co nieznane. Tego co większość ludzi z góry odrzuca traktując jak bajki. Poznawanie świata zjawisk niewyjaśnionych. Odkrywanie prawdziwego sensu naszej egzystencji, było tym czym Marek zajmował się przez większość swojego życia. Polskie środowisko badaczy zjawisk niewyjaśnionych poniosło wielką stratę.

Marek Rymuszko zmarł w dniu wczorajszym.

Odszedł człowiek, który nie bał się myśleć. Człowiek, który wiedział, że świat jest bardziej złożony niż otaczająca nas rzeczywistość. Człowiek, który nie bał się na przekór wielu odkrywać i badać tajemnice otaczającej nas rzeczywistości. Poznał już prawdę, którą my wszyscy poznamy dopiero w dniu naszej śmierci…

Dariusz Grochal

Pin It