Slalom gigant w Zakopanym!

snowboarding 4763731 1920Jak ustalił portal 3D-Press, już na początku maja w Zakopanym ruszy budowa największej w Europie trasy narciarskiej. Możliwe, że jeszcze w tym roku w zimowej stolicy Polski, odbędą się zawody w slalomie gigancie.

 

 

 

 

 


Jak ustalił nasz reporter, budowa trasy ma być rekompensatą dla regionu za straty poniesione w wyniku lockdownu. Pierwszeństwo zatrudnienia przy pracach budowlanych będą mieli mieszkańcy podhala. Wszystkie prace zostaną wykonane przez lokalne firmy. Jedynie prace firm specjalistycznych, których nie ma na podhalu, zostaną sprowadzone z innych rejonów Polski. Jednak i tu rząd zadbał o interes mieszkańców i pracownicy spoza podhala, będą musieli być zakwaterowani w ośrodkach wczasowych, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii.
Dodatkowo zostanie też wybudowana specjalna tras VIP. Jak podaje nasz informator – zdecydowaliśmy się na budowę trasy VIP, aby nie utrudniać korzystania z stoków zwykłym obywatelom. Obecność VIP-ów, wiąże się z licznym przyjazdem limuzyn a także obecnością pracowników ochrony osobistej VIP-ów. Rozważamy również budowę lotniska dla helikopterów. Jeżeli pozwolą na to warunki terenowe, możliwe, że zostanie wybudowane również lotnisko dla samolotów.

Pin It