DIOZ zdobywcą Złotej Nagrody Briana Daviesa 2022

Screenshot 2022 12 19 at 16 16 53 3 Network For Animals Network4Animals TwitterDolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt uratował z wojny na Ukrainie ponad tysiąc psów i przetransportował je w bezpieczne miejsce. Jego zespół rutynowo ryzykuje życiem dla dobra zwierząt, które w przeciwnym razie musiałyby stawić czoła straszliwemu cierpieniu, głodowi i brutalnej śmierci – czytamy w uzasadnieniu przyznania nagrody na stronie organizatorów.

 

„W tym roku było tak wielu godnych kandydatów” – powiedziała Gloria Davies, dyrektor generalny Network for Animals. „Jednak to, co wyróżnia się w 2022 roku, to zdumiewająca odwaga miłośników zwierząt na Ukrainie i w Polsce, którzy zebrali się, by ratować zwierzęta i ryzykowali życiem, by ratować stworzenia przerażone, ranne, głodne i zrozpaczone z powodu rosyjskiej inwazji. Z tego powodu tegoroczne zestawienie dedykujemy wspaniałym organizacjom, które zgodnie z prawdziwą tradycją Network for Animals były po stronie zwierząt w chwili ich największej potrzeby.”

 

Network for Animals to organizacja która finansowo i logistycznie schroniska dla zwierząt, inicjatywy związane z dobrostanem zwierząt oraz podnosi świadomość społeczną na temat kwestii związanych ze zwierzętami.

Network fot Animals działa w Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Grecji, Hondurasie, Włoszech, Izraelu, Jordanii, Kenii, Mali, Mauritiusie, Meksyku, Czarnogórze, Mozambiku, Filipinach, Polsce, RPA, Tanzanii, Tajlandii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Ukrainie , Urugwaju, USA i Zimbabwe Jest głosem zwierząt, które dzielą nasz świat.

Wraz z nagrodą DIOZ otrzymał wsparcie w wysokości 10 000 dolarów. Środki te DIOZ zamierz przeznaczyć  na kupno sprzętu do rehabilitacji zwierząt, które zostały pobite lub uległy wypadkowi samochodowemu.

Screenshot 2022 12 19 at 20 26 28 Facebook

Źródło:

networkforanimals.org
fb/dioz
fot. DIOZ

1 wizytówka

Pin It

Odwiedziło nas

DziśDziś223
WczorajWczoraj868
Ten TydzieńTen Tydzień2839
Ten MiesiącTen Miesiąc1091
W SUMIEW SUMIE994134

REDAKCJA