Malarstwo Krystyny Wigurskiej

wystawa1W minioną niedzielę w Chęcinach zakończyła się wystawa malarstwa pt. „Subtelność przyrody w malarstwie Krystyny Wigurskiej”. W Centrum Informacji Turystycznej „Niemczówka” przez cały czerwiec można było podziwiać prace artystki.

Krystyna Wigurska jest artystką pochodzącą z Podkarpacia, gdzie urodziła się w 1958 r. Jak sama określa już od dzieciństwa interesowała ją sztuka. Ukończyła jednak studia techniczne na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie i swoje życie zawodowe związała z pedagogiką. Niemniej jednak niedawno powróciła do malowania. Szczególnie upodobała sobie malarstwo olejne na płótnie, ale eksperymentuje też z farbami akrylowymi. W jej pracach pojawiają się także pisane na drewnie ikony, które znajdują szczególne uznanie wśród szerokiej liczby odbiorców.

„Czuję się szczęśliwa, gdy trzymam w ręce pędzel i czuję zapach farb. Wyrażam siebie poprzez sztukę. Inspirację czerpię głównie z otaczającej przyrody. Najbardziej cieszy mnie utrwalanie na płótnie magicznych chwil. Moje obrazy wykonuję w różnych formatach i na różnych podłożach.” – zdradziła artystka, zapytana o swoje odczucia związane z malarstwem, podczas krótkiej rozmowy, która odbyła się na zakończenie wystawy.

Delikatność i subtelność dzieł artystki pokazują nie tylko jej talent, ale także dużą wrażliwość na otaczającą przyrodę. Wystawa cieszyła się zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców, ale także wśród turystów odwiedzających to nieduże miasteczko położone w województwie świętokrzyskim.

wystawa2wystawa3wystawa4wystawa8wystawa5wystawa6wystawa7wystawa9

Pin It

Odwiedziło nas

DziśDziś63
WczorajWczoraj463
Ten TydzieńTen Tydzień1092
Ten MiesiącTen Miesiąc15397
W SUMIEW SUMIE1066751

REDAKCJA