Wiewiórka w hipnotycznym transie

Screenshot 2020 09 19 Белочка сломалась Squirrel brokeOd paru dni, internet podbija nagranie w którym widać jak jedząca z ręki człowieka wiewiórka, nagle zastyga w całkowitym bezruchu. Zwierzę nie reaguje nawet na delikatny dotyk człowieka.

 

 

 

Oglądający to nagranie mogą podejrzewać oszustwo. Nie jest niczym trudnym w dzisiejszych czasach spreparować taki filmik.
Każdy, kto choć raz w życiu obserwował wiewiórki wie, że są to nadzwyczaj ruchliwe zwierzęta i nigdy nie zastygają w jednej pozycji. Stania w bezruchu w przypadku wiewiórek nie można wytłumaczyć zachowaniem obronnym. Wiewiórki w wypadku zagrożenia uciekają na najbliższe drzewo, gdzie są stosunkowo bezpieczne i są w stanie schronić się przed każdym drapieżnikiem. Natomiast stojąca w bezruchu na ziemi wiewiórka jest całkowicie bezbronna.

 

Prostym wytłumaczeniem  tego zjawiska jest hipnoza. Zjawisko hipnozy występuje u zwierząt, co można zobaczyć na poniższym nagraniu.

Do tej pory jednak nikt nie stawiał tezy o tym, że wiewiórki można wprowadzić w hipnotyczny trans. Być może nikt z obserwatorów nie zwrócił na to uwagi. Autor nagrania jest zaskoczony zachowaniem wiewiórki. Nie wiadomo zatem co wprowadziło wiewiórkę w trans. Czy był to autor filmu, który zrobił to nieświadomie czy coś czego nie widzimy w kadrze.
Zwierzę zastyga w stanie katalepsji, nie reaguje na delikatne bodźce nagrywającego. Z transu wybudza się dopiero kiedy mężczyzna zaczyna je głaskać po tylniej łapce.

Zjawisko hipnozy do dziś jest pełne tajemnic.
Tych, którzy chcą dowiedzieć się o nim więcej zachęcam do sięgnięcia po… moją książkę.
W powieści Trzecia Strona Medalu, poświęciłem wiele miejsca hipnozie, która jest tam zaprezentowana zarówno od strony naukowej jak i od strony nauki alternatywnej.

Dariusz Grochal

Pin It