PRZEGLĄD DAWNYCH GAZET

PDG (odc.13): 20 grudnia 1912 roku

map of the world 3588157 1920Katastrofa kolejowa w Portugali! Sensacyjna afera szpiegowska w Rosji! Polowanie na tygrysa w … fabryce prochu. Fałszowanie… masła! Tym oraz szeregiem innych spraw, żył świat 20 grudnia 1912 roku.

 

 

 


ŚWIAT

Włoscy lekarze bojkotują niemieckie lekarstwa. W Portugali doszło do katastrowy kolejowej w której śmierć poniosło 14 osób. W Rosji zatrzymani w związku z aferą szpiegowską. W Indiach doszło do polowania na tygrysa w fabryce prochu. Ilu mieszkańców liczy ziemia? Jakie jest największe miasto na naszej planecie?

bojkto lekarstw niemieckich we włoszechświat w cyfrachtygrys w fabryce prochu indiekatastrofa kolejowa w portugali

sensacyjna afera szpiegowska w rosji

wymordowanie miasta makao przez piaratów

POLSKA (na ziemiach polskich pod zaborami)

Fałszowanie masła w Białej.

fałszowanie masła

KRONIKA KRYMINALNA

Śmiertelna bójka z użyciem noża w Krakowie

śmiertelna bójka kraków

OGŁOSZENIA TOWARZYSKIE

towarzyskie

źródło: IIlustrowany Kuryer Codzienny. 1911, nr 290 (20 XII)                                                                                                                                                   oai:mbc.malopolska.pl:73588
-----------------------------------------------
Przegląd Dawnych Gazet (PDG) – cykl artykułów autorstwa red. Dariusza Grochal, który z benedyktyńską cierpliwością, przegląda stare gazety w poszukiwaniu tego czym żył świat dawno temu. Przypominamy nie tylko te najważniejsze, najbardziej znane historyczne wydarzenia, ale również te dotyczące codziennego życia ludzi na całym świecie.

Pin It